بسم الله الرحمن الرحیم

قران سوزی و وظیفه ما ؟
از شما میپرسم ای برادر و خواهر مسلمان از تو که مسلمان زاده ای و بی خیال

نوشته ای ارزشمند از دانشجو و فرد عزیز قرآنی آقای حمید قیدر

 

آیا دقت کرده ای وقتی کسی در کشور ما از آیات و ادلات قران صحبت میکنه اطرافیان چگونه نگاهش میکنند ؟ 
نگاه کلی مردم ما یک نگاه با اضطرابه
با خودشون میگن همه جور تفسیر و قرائتی از این کتاب میشه کرد، 
چرا باید وقت شریف‌مون‌ و تلف کنیم؟ نتیجه بحث و گفتگو های اعتقادی جز شک و تردید نیست! کتابی که بشه همه جور تفسیر متضادی ازش کرد واقعا ظنی الدلاله و وَهمی هس:

١- بعضی مذهبی‌ترن و ماندگارِ شیعه صفوی، میگن همون نماز و روزه وحج رو انجام بدیم حالا بگیر نگیر خمس هم روش و یه محرم و عزاداری همین‌ها اسلام منه من چی کار دارم بدونم قرآن چی میگه، اگر قران دستور میده «فاقرووا ما تیسر من القران» ( از هر آنچه در توانتان است قران بخوانید) ارزشی نداره تا زمانی که در رساله های توضیح المسائل حکمش نیومده مهم احکامیه که مراجع تقلید من برام صادر میکنند ما نمیتونیم بفهمیم تو قران چی نوشته ، زیاد تو دین فکر نکن. یا میگن: تو همون وظائف عادیتو انجام بده این حرفها رو باید ملاها و آخوندها بگن، (یا قیاس مع الفارقی که با متون اصلی کتاب و سنت در تبیان بودن و عمومی بودن فهم دین در تضاد کامله): وقتی مریضی پیش پزشک باید بری آیا میپرسی چرا فلان دارو رو به تو داده و باید فلان دارو رو میداد! حوزه دین هم متخصصین و فقهایی داره باید بری و نپرسی و...
٢- بعضی دیگه که ادعای فضل دارن میگن: قران به تنهایی نمیتونه هدایت‌گر باشه و باید همراه روایت ازش استفاده کرد وگرنه میشیم خوارج!!! سریع هم با تلفظ عربی عبارت حدیث ثقلین رو وسط میکشن و بیان میکنن بله روایات و ائمه باید در کنار قران باشن وگرنه...

و وقتی معترضشون بشی که آیا فرقی بین عترت پاک الهی پیامبر ص با روایاتی که ازشون شده نیست؟ 

آیا بین امام حاضر مطهر (پاک شده براساس آیه تطهیر) با روایات های درهم اصل و جعل و مخدوش و برخی مختص همان زمان و... آن هم با بررسی های ممکن الخطای بشری مثلا کتب چهار گانه تشیع نیست ؟ 

اصلا آیا تفاوتی بین کلام انسان حاضر با کلام متواتر منقول از وی اگر تواتر های جعلی را هم نادیده بگیریم نیست؟ اینجاست که به تو بچشم کافر ملحد نگاه میکنند و سکوت میکنند یا حاشیه میروند یا بحثو عوض میکنند یا سوال غیر مرتبط می‌کنند (از نشانه های تضاد افکارشون) 

٣- برخی دیگه مسلمان عشق ایران باستان ساخته یهود و تاریخ نگاری فراماسونری هستند. مسلمانند اما تنها عاشق پندار و گفتار و کردار نیک، تا از دستورات و سنت های خدا در کتابش بگی میگن : ای آقا این حرفها برای ١٤٠٠ سال پیشه اون هم برای عرب سوسمار خور بود نه من ایرانی . علم پیشرفت کرده ! فکر میکنند شرایع واحد الهی وطنی و ملکی هستند که اوستا و زرتشت ملک ایران و ایرانی و قران و محمد ص ملک عربستان و عرب ها، بعد نادانسته و قران نخوانده شروع میکنند به جراحی اسلام.

در مذمت: ازدواج موقت ، سنگسار ، حجاب اجباری به نام قران!!! ، تجاوز به اسیر به نام قران!!! ، برده داری !!! ، ترور سب النبی !!!، اعدام مرتد !!! ، نصف بودن دیه و ارث زن ، شکنجه و تا بیای نظر قران رو بگی میگن برای ما عربی نخون حالا باید بفهونی ای انسان وقتی بخواهم از نظر قران دفاع کنم و حقیقتو بیان کنم باید لفظ و کلمه اصلی رو بیان کنم نه داستان سرایی های الهی قمشه ای روبه نام ترجمه قران! 

٤- دسته بعدی روحانیون سنی و شیعه اند و نه علما و ملاها و آخوندهای هردو فرقه (لفظ روحانی برگرفته از افکار کلیسای منحرف) سنی‌هاشون میگن باید به تفسیر رجوع کرد و ظواهر قران برای ما ملاکه و ما کوچکتر از اونیم که بتونیم آیات متشابه قران رو با هم تفکیک و تفسیر کنیم و روایات مورد تایید ما هم قران رو نسخ میکنن هم تخصیص 

شیعه هاشون قران رو قطعی السند میدونن که ندونن هم فرقی در اعتقاداتشون ایجاد نمیکنه چون که ظنی الدلاله میدوننش و دینشون روایات و اجماع ، قصص قران و تنها یک سری خاص از آیات قران ،شهرت فتوایی تشیع خصوصا بعد از شاه اسماعیل صفویه برآیند افکار هر دو دسته هم بی دینی نسل پرسشگر و عصر ارتباطی حاضره چون اساسی ترین معجزه پیامبر امین اسلام و تنها دلیل ایمان به اسلام در همه عصور بعد همین قران و فرقان حاضره و نه چیز دیگر 

٥- سیطره قدرت کفر جهانی صهیونیسم مادی یهودی مسیحی اسلامی و... بر دنیاست که براساس مضامین برخی آیات کتب آسمانی و قران و روایات فریقین در حال پر کردن زمین از قتل و ظلم و شکنجه و ... و یک کلام کفر تا ظهور صاحب العصر و مسیح موعود است و جدیدا در کشورهای غربی در حال ایجاد نهضت قران سوزی توسط قرارداد " روز قران سوزی" burn quran day کرده است. 

 

به قول خدا: "فاعتبرو یا اولی الابصار " پس از این ای دقت کنندگان و صاحبان بینش پند بگیرید